خیراله خادمی

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: مطالعه ۲ هزار و ۹۴۷ کیلومتر طرح ریلی در کشور انجام‌شده و آماده سرمایه‌گذاری است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از ایرنا، خیرالله خادمی افزود: در زمان حاضر ۱۳هزار و ۷۹۰ کیلومتر شبکه ریلی در کشور اجرا، سه هزار و ۹۲۵کیلومتر در دست احداث و پنج هزار و ۲۵۲ کیلومتر در دست مطالعه است.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربنای حمل‌ونقل ادامه داد: توسعه ریلی از افتخارات دولت تدبیر و امید است و با توجه به برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده شاهد توسعه آن در کشور هستیم.

وی اظهار داشت: مراکز استان‌های ارومیه، کرمانشاه و همدان در دولت تدبیر و امید به شبکه ریلی متصل شدند و رشت نیز به‌عنوان بیست و دومین مرکز استان کشور تا ۴۵ روز آینده به شبکه ریلی کشور متصل می‌شود.

خادمی افزود: همچنین شبکه ریلی میانه به بستان‌آباد آماده بهره‌برداری است ولی چون تا پایان سال به تبریز به‌عنوان مرکز استان نمی‌رسد انتظار می‌رود افتتاح رسمی آن به سال آینده موکول شود.

وی بیان کرد: بر اساس برنامه‌ریزی‌ها در راستای توسعه ترانزیت کشور شبکه ریلی جمهوری اسلامی ایران باید به کشور افغانستان متصل شود.

خادمی یادآور شد: بر اساس پروژه‌های تعریف‌شده در سال‌های ۹۶ و ۹۷ باید یک هزار کیلومتر مسیر ریلی در کشور به بهره‌برداری برسد که این اتفاق بسیار بزرگ و مبارکی است.

وی عنوان کرد: در بحث تعمیر و احداث خطوط ریلی دوم یک هزار متر ریل‌گذاری انجام و درمجموع در دولت‌های یازدهم و دوازدهم بالغ‌بر ۲ هزار کیلومتر ریل‌گذاری در کشور انجام‌شده است.

خادمی در ارتباط با راه‌آهن بوشهر – شیراز گفت: قطعه ۱۰ پروژه راه‌آهن بوشهر- شیراز که از سخت‌ترین قطعه‌های این پروژه است با توجه به برنده شدن یکی از پیمانکاران توانمند انتظار است در زمان مشخص‌شده به سرانجام برسد.

منبع : پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *