مشکلات بخش حمل‌و‌نقل برطرف شود

رئیس خانه معدن ایران در نامه‌ای خطاب به دبیر کل اتاق بازرگانی، صنایع،معادن و کشاورزی تهران درباره اثرات منفی نرخ ارز و نحوه تخصیص از دولتی و تاثیر آن بر حمل‌ونقل به‌طور مفصل توضیحاتی ارائه داد و درباره مشکلات ایجاد شده هشدار داد.

محمدرضا بهرامن، رئیس خانه معدن ایران در نامه‌ای خطاب به دبیر کل اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران درباره اثرات منفی نرخ ارز و نحوه تخصیص از دولتی و تاثیر آن بر حمل‌ونقل به‌طور مفصل توضیحاتی ارائه داد و درباره مشکلات ایجاد شده هشدار داد.

در بخشی از این نامه آمده است: تخصیص ارز و دسته‌بندی‌های جناحی و نادرست با بحث نرخ تاثیرگذاری تخریبی در بدنه عوامل اقتصادی گردید به‌طوری‌که در بخش حمل‌ونقل بین شرکت‌های دولتی و خصوصی اختلاف فاحش در پرداخت و دریافت ارز به وجود آمد. عدم پیش‌بینی به‌موقع و کنترل انجمن‌های وابسته به حمل‌ونقل برای دریافت‌ها و پرداخت‌ها بین صاحبان کالا و شرکت‌های حوزه حمل‌ونقل، عدم حمایت و برنامه‌ریزی دولت و انجمن‌های خصوصی و تخصصی در حوزه حمل‌ونقل به‌منظور ایجاد اتاق بحران به جهت مقابله با تحریم‌ها و شرایط اورژانسی در مقابل فشارهای بین‌المللی و بالا رفتن هیجانات کاذب و تمایل زنجیره تامین به افزایش صعودی و بی‌حساب نرخ حمل‌ونقل و عوامل وابسته به آن گویای میزان افسارگسیختگی این بخش استراتژیک و کلیدی است.

سپس به افزایش بیش‌ازحد نرخ مصوب کرایه حمل از بندرها، اختلال در تامین به‌موقع نهاده‌ها، اخذ مبالغ اضافی توسط برخی باربری‌ها و شرکت‌های حمل‌ونقلی و مشکلات حمل‌ونقل ریلی در انتقال کالاها اشاره شده است.

در پایان این نامه این‌چنین ذکر شده است: هشدار جدی می‌دهیم که در آینده‌ای نزدیک حمل‌ونقل جاده‌ای در بخش بار، خودبه‌خود زمین‌گیر خواهد شد و این موضوع می‌تواند فاجعه‌بار باشد، چرا که در این صورت چند صد هزار راننده و خانواده‌های آنان دچار مشکل خواهند شد.

متن کامل این نامه را در فایل پیوست مشاهده کنید.

photo_2018-12-03_14-45-15

photo_2018-12-03_14-45-23

 

photo_2018-12-03_14-45-27

 

 

photo_2018-12-03_14-45-30

منبع : پایگاه خبری تین نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *