سوخت پایه خودروهای سنگین حذف می‌شود

سوخت پایه خودرو‌های سنگین تا سه ماه دیگر حذف می‌شود. فرامرز مداح، سخنگوی کارگروه توزیع سوخت براساس پیمایش با اعلام این مطلب گفت: از دی تا اسفند امسال بین ۴۵ تا ۶۰ درصد از سوخت پایه خودرو‌های سنگین کسر خواهد شد و به‌جای آن رانندگان باید برای دریافت سوخت از بار برگ استفاده کنند.

به‌گزارش تین‌نیوز به نقل از صداوسیما، مداح ادامه داد: با توجه به اعلام سازمان راهداری از 20 آبان استفاده از بار برگ در سطح شهرها اجباری شده و رانندگان خودروهای بین 10 تا 30 تن و 30 تن به بالا باید برای جابجایی در داخل شهر از بار برگ استفاده کنند.

او گفت: با توجه به آمادگی که در داخل شهرها از جانب سازمان راهداری‌ها و دهیاری‌ها به وجود آمده از ابتدای دی‌ماه سوخت خودروهای 10 تا 30 تن و بالا براساس بار برگ‌هایی که ارائه می‌کنند به آنها داده می‌شود و سوخت‌های پایه‌ای که درحال‌حاضر دریافت می‌کنند به‌صورت پلکانی کاهش می‌یابد.

مداح افزود: دلیل این کاهش سوخت پایه، قاچاق بسیار زیاد سوختی است که بعضی از رانندگان به‌صورت یارانه‌ای از این سازمان دریافت می‌کنند اما از آن برای جابجایی بار استفاده نمی‌کنند. براساس آمارهای ما تعداد بسیار زیادی از خودروهای سنگین برای جابجایی بار در کشور مورداستفاده قرار نمی‌گیرند اما ماهانه تا 3 هزار و 400 لیتر سوخت یارانه‌ای دریافت می‌کنند که اختلاف قیمت آن با سوخت آزاد چیزی حدود 20 برابر است که این خود باعث سوءاستفاده‌های بسیاری از سوخت یارانه‌ای شده است.

منبع : پایگاه خبری تین نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *