مراسم تکریم و قدردانی از تلاش‌های روح اله تقی زاده مدیر کل سابق راه آهن غرب و معارفه سیدسعید ابراهیم نژاد سرپرست اداره کل راه آهن غرب برگزار شد.

به گزارش پايگاه خبري وزارت راه و شهرسازي به نقل از اداره ارتباطات و اطلاع رسانی اداره کل راه و شهرسازی استان همدان، در این مراسم بیرانوند معاون برنامه‌ریزی و اقتصاد حمل ‌ونقل شركت راه‌آهن ج.ا.ا ، عراقی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری، حاجی بابایی نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس و ربانی ارشد مدیر کل راه و شهرسازی استان همدان حضور داشتند.

معاون برنامه ریزی و اقتصاد حمل و نقل راه آهن در این مراسم با اشاره به اهمیت راه آهن و رونق آن در اقتصاد کشور عنوان کرد: طی دو دهه اخیر با رواج مفهوم توسعه پایدار نگاه به راه آهن در کشورها و جایگاه آن در توسعه کشور نسبت به گذشته متفاوت شده است.

بیرانوند در ادامه اظهار کرد: اگر بخواهیم صنعت توریسم را در استان توسعه دهیم بدون داشتن یک شبکه ریلی منظم و با کیفیت این امکان وجود نخواهد داشت.

وی با بیان این مطلب که بالغ بر ۳ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری برای ادامه پروژه راه آهن و زیرساخت های آن نیاز است گفت: استفاده از این سرمایه ملی نیاز به یک سازمان دهی جدید دارد که باید برای آن برنامه ریزی کنیم.

وی یادآورشد: سهم حمل و نقل در افق برنامه ششم توسعه از بار ۳۰ درصد و از مسافر ۲۰ درصد می باشد که از اهداف بالادستی ما است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری همدان نیز در این مراسم با اشاره به خدمات ارزشمند وزارت راه و شهرسازی به استان عنوان کرد: راه آهن تهران- همدان- سنندج قبل از این دولت شروع شده بود و با پیگیری های استاندار سابق و استاندار فعلی این پروژه با سرعت بی نظیری تکمیل شد.

محود رضا عراقی ادامه داد: راه آهن همدان- ملایر برای ما بسیار کلیدی است چرا که با پایان این پروژه راه آهن از تهران به همدان و از همدان به ملایر و سپس از ملایر به اراک متصل خواهد شد.

وی در پایان گفت: خوشبختانه در استان یک کار تیمی برای بحث راه آهن شکل گرفت و با تعامل و همکاری مجموعه راه و شهرسازی در استان  این پروژه به خوبی در استان در حال اجراست.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی وزارت راه و شهرسازی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *