مدیرکل راه‌آهن جنوب شرق خبر داد:
رشد ۴۴ درصدی صادرات ریلی به پاکستان در ۸ ماه

مدیرکل راه‌آهن جنوب شرق با اشاره به انتقال نفت و گاز استان سیستان و بلوچستان از طریق ریل، از رشد ۴۴ درصدی صادرات ریلی به پاکستان خبر داد.
به گزارش روابط عمومی راه‌آهن، مجید ارجونی با اعلام این مطلب گفت: هم‌اینک ناوگان حمل‌ونقل ریلی این اداره کل بخش قابل‌توجهی از سه محموله مهم شامل گاز، نفت گاز و گندم سیستان و بلوچستان را تأمین می‌کند که میزان تخلیه نفت گاز در مدت هشت‌ماهه امسال ۱۰۸ هزار و ۸۴۰ تن بوده است.
وی بااینکه این میزان نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد ۱۶۰ درصدی داشته است، افزود: همچنین صادرات کالاهای دیگر ازجمله، کود شیمیایی، کاشی، سیمان، قیر، گوگرد، پارافین، عناب، آهن‌قراضه، نخود، خرما، ایزوگام، گل خشک‌شده، تخم گشنیز، سیب‌زمینی، نارنگی، پی‌وی‌سی و فوتس اویل به‌منظور صادرات و ترانزیت ریلی از طریق راه‌آهن جنوب شرق به سایر نقاط کشور جذب‌شده است.

حمل بارهای ترانزیتی به پاکستان
مدیرکل راه‌آهن جنوب شرق بابیان اینکه میزان صادرات به پاکستان از طریق این خط ریلی، نسبت به سال گذشته رشد ۴۴ درصدی داشته است گفت: در ۸ ماه ابتدای امسال، ۲۹ هزار و ۲۶ تن کالا به پاکستان صادرشده است
ارجونی با اشاره به فعالیت‌های ترانزیتی در این اداره کل، افزود: در ۸ ماهه ابتدای امسال، محموله ۱۰ هزارتنی کود شیمیایی از ازبکستان به زاهدان و پس از انجام عملیات حمل به کشتی Transshipment به پاکستان ترانزیت شده است.

وی اضافه کرد: همچنین در این مدت محموله پنج هزار تنی کاشی صادراتی از مبدأ قزوین نیز از طریق ناوگان ریلی به زاهدان حمل شده که به‌وسیله ناوگان ریلی پاکستان به کویته صادرشده است.
مدیرکل راه‌آهن جنوب شرق یادآور شد: دو محموله ۱۰ و پنج هزار تنی از مبدأ مهریز یزد و رفسنجان توسط راه‌آهن جنوب شرق جذب‌شده که هزار و ۶۰۰ تن در اولین قسمت به پاکستان صادر شد.

رشد ۶۴ درصدی ترانزیت کالا
ارجونی با اشاره به رشد ۶۴ درصدی اداره کل جنوب شرق در ترانزیت کالا گفت: میزان ترانزیت ریلی کالا در ۸ ماه ابتدای امسال ۷ هزار و ۴۱۴ تن (۷۴۱۴) بوده که نسبت به سال قبل رشد ۶۴ درصدی است.
وی بابیان اینک در این مدت، ۴۸ هزار و ۵۵۴ تن کالا در راه‌آهن جنوب شرق بارگیری شده است، افزود: این میزان به مشابه پارسال رشد ۲۷ درصدی را نشان می‌دهد.
به گفته وی؛ میزان تخلیه بار طی این مدت ۲۶۸ هزار و ۸۵۲ تن بوده که نسبت به ۱۶۷ هزار و ۷۵۷ تن مدت مشابه پارسال رشد ۶۰ درصدی داشته است.
ارجونی تأکید کرد: میزان تخلیه غلات نیز در مدت هشت‌ماهه امسال در راه‌آهن جنوب شرق ۱۱۶ هزار و ۵۴۵ تن بوده که نسبت به مدت مشابه پارسال رشد ۲۷ درصدی داشته است.
مدیرکل راه‌آهن شرق یادآور شد: در هفت ماه نخست امسال ۱۱۲ رام قطار در این خط ریلی تردد داشته که نسبت به ۷۸ رام قطار سال قبل، رشد ۴۴ درصدی را نشان می‌دهد.

منبع : پایگاه خبری ریل نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *