سرپرست اداره کل راه‌آهن منطقه شمال غرب کشور از پیشرفت فیزیکی 70 درصدی طرح دوخطه کردن راه‌آهن زنجان – قزوین خبر داد.

به گزارش تین‌نیوز به نقل از ایرنا، علی خدایی گفت: درحال حاضر طرح 2 خطه کردن راه‌آهن زنجان-قزوین با 70 درصد پیشرفت فیزیکی به مرحله ریل‌گذاری رسیده است.

او افزود: سرپرست اداره کل راه‌آهن منطقه شمال‌غرب کشور اظهار داشت: بهره‌برداری از این طرح موجب افزایش ظرفیت، سرعت قطار، ذخیره مناسب سوخت و کاهش در تاخیر قطارها خواهد شد.

این مقام مسئول تصریح کرد:  طول خط ریلی 2 خطه کردن راه‌آهن زنجان – قزوین 171 کیلومتر در چهار قطعه در دست انجام است که در کمترین زمان ممکن بقیه طرح به پایان می‌رسد.

خدایی گفت: طرح دو شامل چهار قطعه است که یکی از قطعه‌ها در استان قزوین و قطعه‌های 2 ، سه و چهار در استان زنجان قرار دارد.

او از رشد 4.1 درصدی جابجایی مسافر و 3.4 درصدی تناژ حمل بار ریلی زنجان از ابتدای سالجاری تاکنون خبر داد و افزود: از ابتدای سالجاری تاکنون در تن کیلومتر بار حمل شده نسبت به مدت مشابه سال قبل 69 درصد و در تناژ تخلیه بار نیز 183 درصد رشد داریم.

سرپرست اداره کل راه‌آهن منطقه شمال غرب کشور ادامه داد: بارهای خالص حمل شده از راه‌آهن منطقه شمال غرب کشور خاک روی، کاشی، کود، ریل، خاک مس، کوبلاژ، بارهای کانتینری و مواد شوینده است.

منبع : پایگاه خبری تین نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *