بازرگان، میلک و دوغارون پرترددترین مرزهای جاده‌ای

مدیرکل دفتر فن‌آوری اطلاعات و ارتباطات سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای اظهار داشت: سهم کامیون‌های ایرانی در صادرات کالا 66 درصد و در جابه‌جایی واردات کالا 48 درصد بوده است.

به گزارش خبرنگار تین‌نیوز طبق آمار سازمان راهداری و حمل‌و‌نقل جاده‌ای، طی 9 ماهه سال 97، درمجموع یک‌میلیون و 336 هزار تن کالاهای نفتی و غیرنفتی از مرزهای زمینی وارد و 5 میلیون و 537 هزار تن کالا از مرزهای کشور صادرشده است که نسبت به مدت مشابه در سال 96 میزان واردات از مرزهای جاده‌ای 14‌درصد کاهش و میزان صادرات 11‌درصد افزایش داشته است.

حسین متولی حبیبی مدیرکل دفتر فن‌آوری اطلاعات و ارتباطات این سازمان با اعلام این خبر گفته است: از میان مرزهای جاده‌ای کشور، مرز بازرگان با سهم 58 درصدی فعال‌ترین مرز در زمینهٔ واردات کالا به کشور به شمار می‌رود. پس‌از آن مرزهای خسروی و میرجاوه  با 8درصد و  9 درصد در رده‌های بعدی قرار دارند.

عملکرد مرزهای جاده‌ای در زمینهٔ صادرات کالا از کشور نشان می‌دهد در مدت مذکور مرز بازرگان با 26 درصد در رده نخست و پس‌ از آن مرزهای میلک با 14 درصد و دوغارون با 10 درصد قرار دارند.

مدیرکل دفتر فن‌آوری اطلاعات و ارتباطات اظهار داشت: سهم کامیون‌های ایرانی در صادرات کالا 66 درصد و در جابه‌جایی واردات کالا 48‌درصد بوده است.

منبع : پایگاه خبری تین نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *