علی اکبر آشوری

طی ۸ ماهه سال‌جاری بالغ بر ۵۱ میلیون تردد بین استانی وسایل‌نقلیه در محورهای مواصلاتی کشور ثبت شد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۸ درصد افزایش داشته است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط‌عمومی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، علی‌اکبر آشوری رئیس مرکز مدیریت راه‌های کشور با اعلام این خبر، افزود: از مجموع ترددهای به ثبت رسیده، ۲ / ۴۴ میلیون تردد معادل ۳ / ۸۵ درصد با وسایل‌نقلیه شخصی، یک میلیون تردد معادل ۲ درصد با اتوبوس و ۶/۶ میلیون تردد معادل ۷ / ۱۲ درصد با کامیون انجام شده است.

وی افزود: از میان محورهای مواصلاتی پرتردد، آزادراه کرج – تهران، آزادراه کرج – قزوین و آزادره تهران – ساوه از محورهای با بیشترین حجم ترافیک به شمار می‌روند.

آشوری با بیان این که طی مدت یادشده بالغ بر ۳۸ میلیون و ۸۰۰ هزار تن کالا در کشور جابه‌جا شده است،‌ افزود: استان‌های تهران، مرکزی و اصفهان استان‌های دارای بیشترین میزان جابه‌جایی کالا در ۸ ماهه سال‌جاری محسوب می‌شوند.

رئیس مرکز مدیریت راه‌های کشور همچنین با اشاره به جابه‌جایی بالغ بر ۱۳ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر مسافر در استان‌های مختلف کشور از طریق ناوگان حمل و نقل عمومی جاده‌ای افزود:استان‌های البرز، تهران، مرکزی، یزد و اصفهان دارای بیشترین  ناوگان تردد اتوبوس به شمار می‌روند.

آشوری ضمن ارایه گزارشی از تخلفات عبور و مرور وسایل‌نقلیه در آبان‌ماه اظهار داشت: تعداد تخلفات سرعت غیرمجاز در سامانه‌های ثبت تخلف عبور و مرور ۳۸۸ هزار و ۷۹۷ مورد بوده است. همچنین ۱۷ هزار و ۷۰۰ مورد تخلف اضافه تناژ بالای ۴ تن در سامانه توزین در حال حرکت ثبت شده است.  

منبع : پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *