سعید رسولی

مدیرعامل راه‌آهن با بیان اینکه «در دو ماه گذشته ارتباطات بین المللی راه آهن ایران با کشورهای منطقه و کشورهای عضو شورای حمل و نقل ریلی CIS تقویت شده است» افزود: درجریان سفر به ترکیه اصلاح نظام تعرفه ترانزیت کالا بین ایران و ترکیه و برقراری قطارهای مسافری تهران- آنکارا و تهران- وان از نتایج مثبت مذاکره با مدرعامل راه‌آهن ترکیه بود.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی سعید رسولی در دومین دیدار با کارگران کارخانجات تعمیرات اساسی لکوموتیو و قطارها، شرکت های نگهداری ساختمان و تاسیسات برق سایت تحول گفت: در دو ماه گذشته ارتباطات بین المللی راه آهن ایران با کشورهای منطقه و کشورهای عضو شورای حمل و نقل ریلی CIS تقویت شده و انتظار داریم با تغییر عضویت ناظر به دائمی ایران در این شورا، در آینده شاهد توسعه بیشتر ترانزیت در حمل و نقل ریلی کشور باشیم.

وی با اشاره به سفر هیات ایرانی به ترکیه و مذاکرات با مسئولان راه آهن این کشور یادآور شد: در این سفر با مسئولان راه آهن ترکیه به توافقات خوبی رسیده ایم که اصلاح نظام تعرفه ترانزیت کالا بین دو کشور و برقراری قطارهای مسافری تهران- آنکارا و تهران- وان از نتایج مثبت این سفر به ترکیه بود که امیدواریم در این دوره این تلاش ها به رونق تولید و کسب و کار در این بخش منجر شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: در بازدید قبلی، کارگران زحمت کش موارد و مسائلی را مطرح کردند که حل و فصل بسیاری از آن ها نیازمند اصلاح برخی دستورالعمل ها و تغییر شیوه انجام برخی امور است و ما درصدد هستیم تا آن دسته از خواسته های همکاران ارجمند را که به لحاظ قانونی امکان انجام آن را داشته باشیم با سرعت انجام دهیم.

رسولی خاطرنشان کرد: هم اکنون کارگروهی در شرکت راه آهن تشکیل شده تا با ارائه راهکارهای مناسب بتوانیم برای حل مشکلات کارگران در چهارچوب قوانین و مقررات به یک اجماع کلی با شرکت های پیمانکار و ذیربط دست پیدا کنیم.

بر اساس این گزارش روابط عمومی شرکت راه‌آ‌هن در دیدار نخست مدیر عامل راه‌آهن با کارگران کارخانجات یاد شده در روز دهم اریبهشت ماه به مناسبت روز جهانی کارگر، کارگران مسائل و مشکلاتی را مطرح کردند که معاون وزیر راه و شهرسازی وعده داد پس از یک ماه با حضور در جمع این قشر زحمت کش، نتیجه پیگیری خواسته های کارگران را به اطلاع آنان برساند که امروز با انجام دومین دیدار، این وعده محقق شد.

لازم به ذکر است در پایان این دیدار تعدادی از کارگران زحمت کش در فضایی صمیمی برخی مسائل و مشکلات خود را با مدیر عامل راه آهن مطرح کردند و مقرر شد خواسته های آن ها در چهارچوب قوانین و مقررات به فوریت رسیدگی شود.

منبع: پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *