عملکرد اداره‌کل راه‌آهن هرمزگان در هشت ماهه سال ۹۷

عملکرد اداره‌کل راه‌آهن هرمزگان در هشت ماهه سال ۹۷

مدیرکل راه‌آهن هرمزگان،  عملکرد هشت‌ماهه این اداره‌کل  را تشریح کرد.

 به گزارش تین‌نیوز و به نقل از روابط عمومی اداره‌کل راه‌آهن هرمزگان، محمد پورفخری افزود: در زمینه بارگیری ۵ میلیون و سه هزار و ۱۰۶ تن انواع محمولات و مواد معدنی و کالاهای تجاری شامل کانتینر و محمولات ترانزیت بوده که از مبادی ایستگاه‌های گل گهر، معدن گل گهر و بندر شهید رجایی بارگیری شده و به مقاصد مختلف داخلی و خارجی ارسال شده است. در زمینه تخلیه نیز به میزان هشت میلیون و ۲۹۸ هزار و ۸۱۸ تن انواع محمولات و مواد معدنی در سایر خطوط تخلیه این اداره کل شامل، پالایشگاه، منطقه ویژه اقتصادی خلیج‌فارس (بارکو)، بندر شهید رجایی و خطوط تخلیه دستی مانوری تخلیه‌شده است که این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۷ درصد رشد داشته است.

در همین مدت عملکرد راه‌آهن هرمزگان به میزان ۱۳ میلیون و ۳۰۱ هزار و ۹۲۴ تن کالا و محمولات بوده که رشد دودرصدی را نشان داده و موجب رسیدن تن کیلومتر مرزی به میزان ۵ میلیارد و ۲۲۵ میلیون و ۷۴۸ هزار و ۶۱۸ تن کیلومتر شده که رشد چهاردرصدی را نسبت به مدت مشابه سال گذشته نشان می‌دهد.

مدیرکل راه‌آهن هرمزگان گفت: عملکرد بندر شهید رجایی نیز در این مدت شش میلیون و ۱۷ هزار و ۶۳۳ تن کالا بوده است و در زمینه بارگیری کانتینر نیز با حمل ۲۷ هزار ۳۵۱ (TEU) که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۰ درصد رشد داشته است.

منبع : پایگاه خبری تین نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.