جذب ۳۵۰ هزار تن بار جدید در راه آهن قم

در قالب تفاهم با جهاد کشاورزی رخ داد:
جذب ۳۵۰ هزار تن بار جدید در راه آهن قم

مدیرکل راه آهن قم گفت: با برنامه ریزی و توافقات صورت گرفته سالیانه ۳۵۰ هزار تن بار جهاد کشاورزی استان قم به شبکه ریلی منتقل می شود.
به گزارش روابط عمومی راه آهن جمهوری اسلامی ایران، محسن اعتماد با اشاره به برگزاری جلسه با مسئولین جهاد کشاورزی استان قم به منظور استفاده از ظرفیت ناوگان ریلی برای حمل بار مورد نیاز این سازمان افزود: طبق توافقاتی که با جهاد کشاورزی استان صورت گرفته سالیانه ۳۵۰ هزار تن بار از جاده به ریل انتقال خواهد یافت.
وی گفت: این بار شامل خوراک دام و طیور است که در مرحله اول هزارتن بار ذرت از بندر امام خمینی بارگیری و طی دو روز در ایستگاه گار مانوری راه آهن قم تخلیه خواهد شد.
وی خاطرنشان کرد: با توجه به تاکید مقام معظم رهبری در برنامه ششم توسعه مبنی برتوسعه شبکه ریلی و استفاده از ظرفیتهای راه آهن جهت حمل بار، اداره کل راه آهن قم با شناسایی چشمه های بار در استان و اتصال این چشمه ها به شبکه ریلی اقدامات مهمی را انجام داده که از جمله این اقدامات می توان به اتصال گمرک استان به ایستگاه گار مانوری، اتصال سیلو و شهرک صنعتی کاوه و اتصال منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان به شبکه ریلی استان اشاره کرد.

منبع : پایگاه خبری ریل نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.