مدیرکل راه‌آهن یزد از بارگیری ۱۳ میلیون و ۵۰۸ هزار تن مواد معدنی، کنستانتره و دیگر محموله‌ها طی ۹ ماهه ابتدایی سال جاری در این اداره‌کل خبر داد.

بارگیری 13 میلیون و 508 هزار تن محموله در ناحیه یزد

مدیرکل راه‌آهن یزد از بارگیری ۱۳ میلیون و ۵۰۸ هزار تن مواد معدنی، کنستانتره و دیگر محموله‌ها طی ۹ ماهه ابتدایی سال جاری در این اداره کل خبر داد.

به گزارش تین‌نیوز و به نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل راه‌آهن یزد، سید مصطفی  داودی عنوان کرد:  باگذشت ۹ ماه از سال جاری، قریب به ۱۷  میلیون  و ۱۹۰   هزار تن مواد معدنی، کنستانتره و دیگر محموله‌ها در این اداره کل تخلیه و بارگیری شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته  هشت درصد رشد یافته است.

مدیرکل راه‌آهن منطقه یزد تصریح کرد، طی مدت مذکور، ۱۳‌میلیون و۵۰۸ هزار تن مواد معدنی، کنستانتره و گندله از مبادی سنگ‌آهن مرکزی ایران، گندله‌سازی اردکان و معدن چادر ملو بوسیله ۱۷۴ هزار و۹۴۸ واگن به مقاصد فولاد اصفهان، فولاد خوزستان و قسمتی نیز جهت صادرات به بندرعباس بارگیری شد که  در قیاس با مدت مشابه سال گذشته، ۱۰.۵درصد رشد داشته است.

 داودی خاطرنشان کرد، درحالی‌که سه  ماه دیگر تا پایان سال باقی است، تاکنون مقدار  ۳ میلیون و ۶۸۰  هزار  تن محموله از قبیل سنگ‌آهن، کنستانتره، گندم، رول فلزی و دیگر اقلام در این اداره‌کل تخلیه‌شده که امید می‌رود با طرح‌های پیاده شده و برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته،  در ماه‌های باقی‌مانده روند رو به رشدی نیزداشته باشد.

 وی افزود، اداره‌کل راه‌آهن یزد طی مدت مذکور، در تن کیلومتربارخالص حمل شده با مقدار ۵ میلیارد و ۵۳۷ میلیون  و در تن کیلومتر مبدا مقصد با مقدار هفت میلیارد و ۱۹۳  میلیون،  به ترتیب ۳۴و ۹ درصد رشد داشته است.

منبع : پایگاه خبری تین نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *